Fırın

G11600S - A11680F - A116115 - A116100F

Temel bir laboratuvar cihazı olan fırın, tekstil, inşaat, gıda, kimya ve sağlık laboratuvarlarında ve işletmelerde kurutma, nem alma ve pişirme işlemleri için kullanılmaktadır. Çok maksatlı kurutma işlemlerinde dahili hava sirkülasyonu sayesinde ısı kontrol sistemi 70°C/300°C arasında set edilen homojen ısıya ulaşır. Bütün kontol ve işletim elemanları bir pano üzerinde toplanmıştır. Kontrol paneli üzerinde Mikro İşlemci,ısıtma lambası,arıza ikaz ve program sonu ikaz lambası,açma kapama anahtarı,emniyet termostatı bulunmaktadır. İşletim sistemi Mikro İşlemcili dijital kontrolörlü (PID termostat) ve LED göstergelidir. Sıcaklık ve zaman ayarı dijital olarak dokunmatik tuşlar vasıtası ile istenilen sıcaklığa set edilir.Kullanılır hacim sıcaklığını gösteren termometre elektronik, rakamsal göstergeli ve 0,1°C hassasiyetle okunur tiptedir.

Cihaz istenildiğinde zamana bağlı olmaksızın ayarlanan program sıcaklığında çalışabilir. Cihazda ayarlanan program değerleri cihazın kapalı olması halinde hafızadan silinmez. Programlanan değerler çalışma anında kullanıcı tarafından istenildiğinde izlenebilir.

İç hacmin dışına yerleştirilen ısıtıcılar homojen bir ısı ortamı sağlar.

Dahili hava sirkülasyonu sayesinde içeride bulunan nemli havayı ayarlanabilir hava menfezinden dışarı atarak numune daha verimli şartlarda kurutulmuş olur.

Cihaz, hava sirkülasyonunu engellemeyen delikli tepsilere sahiptir.

Cihazın hava değişimi, 100 mm çaplı hava çıkış borusu sayesinde ayarlanabilir.

Cihazın metal kapı izolasyonu yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon esaslı viton conta ile sağlanır.

Cihaz dört ayak temaslı, kendinden ayaklı ve laboratuvar tezgah üstü kullanımı ile kullanıcıya kolaylık sağlar.

 

Bu ürüne ait dökümanlar

Şartname : İndir
Ürün Kataloğu : İndir
Kullanma Klavuzları : İndir