İnkübatör

H11420BD - H11520BD - H11540BD - H11600B - H11650B

Temel bir laboratuvar cihazı olan inkübatör, firmamız tarafından üç ayrı hacim (55 lt,100 lt,120 lt) alternatifinde sunulmaktadır.

Bütün kontrol ve işletim elemanları bir pano üzerinde toplanmıştır. Kontrol paneli üzerinde Mikro işlemci, ısıtma lambası, arıza ikaz ve program sonu ikaz alarm lambası, açma kapama anahtarı, emniyet termostatı bulunmaktadır.

Sıcaklık çalışma sınırları ortam sıcaklığı +5°C ile 80°C  aralığında olup; tıp, ilaç ve gıda laboratuarlarında bakteriyolojik çalışmalarda kuluçka ve inkübasyon amaçlı kullanılmaktadır.

İşletim sistemi Mikro işlemcili dijital kontrolörlü (PID termostat) ve LED göstergelidir. Sıcaklık ve zaman ayarı dijital olarak dokunmatik tuşlar vasıtası ile istenen sıcaklığa set edilir. Kullanılır hacim sıcaklığını gösteren termometre elektronik, rakamsal göstergeli ve 0,1°C hassasiyetle okunur tiptedir.

Kullanılır hacim içerisinde çeşitli yerlerde ölçülen sıcaklıkların arasındaki fark ±0,5°C’dir.

Cihaz istenildiğinde zamana bağlı olmaksızın ayarlanan program sıcaklığında çalışabilir. Cihazda ayarlanan program değerleri cihazın kapalı olması halinde hafızadan silinmez. Programlanan değerler çalışma anında kullanıcı tarafından istenildiğinde izlenebilir.

İç hacmin dışına yerleştirilen ısıtıcılar homojen bir ısı ortamı sağlar.

Cihaz, yükseklikleri 40 (±10) mm kademeler ile  ayarlanabilen, tabii hava sirkülasyonunu engellemeyen, 2/3’ü dışarı çıkarıldığında devrilmeyen delikli tepsilere sahiptir.

Isıya dayanıklı, içerisini gözetlemeye imkan veren cam kapı ve cam kapıyı koruyan metal kapılıdır.

Cam kapı sızdırmazlığı silikon esaslı conta, metal kapı sızdırmazlığı ise manyetik conta ile sağlanır.

Cihaz ayarlanabilir dört ayak temaslı ve laboratuvar tezgah üstü kullanımı ile kullanıcıya kolaylık sağlar.

Bu ürüne ait dökümanlar

Şartname : İndir
Ürün Kataloğu : İndir
Kullanma Klavuzları : İndir