Çalkalamalı Su Banyosu

H11900 - H11960

Laboratuvarlarda temel bir cihaz olarak kullanılan çalkalamalı su banyoları doku kültürü, bakteri inkübasyonu gibi çalışmalarda kullanılmaktadır.

Sıcaklık çalışma sınırları ortam sıcaklığı +5/100°C arasında ayarlanabilir olması sayesinde bu sıcaklıklarda örnekler üzerinde değişik ebatlardaki erlenmayer, flask ve tüplerin çalkalamasını sağlar.

Kullanılır hacim içerisinde bulunan sallama sepetinde balon tutucu, kilipsli raf veya cam tüpleri taşıyabilen tüp taşıyıcıları opsiyonel olarak yerleştirilebilir.

Dijital termostat sayesinde sıcaklık değerleri homojen ısıya ulaşır.

Cihazın çalkalamalı hızı elektronik hız kontrolörü sayesinde 10-250 rpm arasında ayarlanabilmektedir.

Sıvı ve buharla temas eden iç yüzey, klipsli tabla, ısıtıcı elemanlar, dış yüzey, üst kapak paslanmaz çelikten yapılmıştır. Isıtıcı elemanlar korozyona dayanıklı havuzun üç kenarında homojen bir ısıtma sağlar.

Bütün kontrol ve işletim elemanları bir pano üzerindedir. İşletim sistemi Mikro İşlemcili dijital kontrolörlü (PID termostat) ve LED göstergelidir. Sıcaklık ve zaman ayarı dijital olarak dokunmatik tuşlar vasıtası ile set edilir.

Cihaz istenildiğinde zamana bağlı olmaksızın ayarlanan program sıcaklığında çalışabilir.

Kullanılır hacim sıcaklığını gösteren termometre elektronik, rakamsal göstergeli ve 0,1°C hassasiyetle okunur tiptedir.

Isıtıcıların belli bir zaman sonra devreye girmesi ve çalışmaya başlaması programlanabilir. Cihazda ayarlanan program değerleri cihazın kapalı olması halinde hafızadan silinmez ve programlanan değerler çalışma anında kullanıcı tarafından istenildiğinde izlenebilir.

Cihazlarımız ayarlanabilir dört ayak temaslı ve laboratuvar tezgah üstü kullanımıyla kullanıcıya kolaylık sağlar.

Bu ürüne ait dökümanlar

Şartname : İndir
Ürün Kataloğu : İndir
Kullanma Klavuzları : İndir